Stressmestringskurset Arbeid og avspenning
mandag 15 til onsdag 17 mars 2010

Kurset for ledere, medarbeidere i HR- eller Personalavdelinger, HMS-medarbeidere og ansatte i bedrifter med høyt stressnivå.

I samarbeid med  Norsk Yoga-skole tilbyr Acem et spesialkurs for alle som er opptatt av enkle metoder for effektiv stressmestring og avspenning. 

Kurset bygger opp din psykiske kondis, øker din arbeidslyst, din arbeidsevne og kan forebygge stressplager. Det kan dessuten gi inspirasjon til lederutvikling, HMS-arbeid og IA (Inkluderende Arbeidsliv). Du lærer metoder du selv kan praktisere i hverdagen - eventuelt rådgi andre om. 

Bedrifter, som sender medarbeidere på dette kurset, drar fordel av at de ansatte får hjelp til selv-hjelp når det gjelder å takle stress og yte maksimalt.

Kurset er utviklet i samarbeid med Kommunal Kompetanse (Norges største kunnskapsformidler til offentlig sektor) og er godkjent i deler av spesialist- og etterutdannelsen av leger, fysioterapeuter og sykepleiere. 

Kurset er åpent for alle, og ingen forkunnskaper er nødvendig.

Du lærer om
Ulike avspenningsteknikker
Forskning på effekten av meditasjon
Hvordan stress påvirker hjerne og kropp
Du  instrueres i
Klassisk yoga og kontoryoga
Acem-meditasjon og Kroppsmeditasjon
Du oppnår
Stressmestring - Avspenning – Overskudd
Kompetanse til å gi gode råd
Fornøyde deltakere
Les hva tidligere deltakere sier om kurset
Fortellingen to deltakere lagde om kurset

I NRK TV-programmet PULS 29 mars 2004 ble det slått fast at avspenningseffekten av Acem-meditasjon er vitenskapelig bevist. Bevist at Acem virker.

For hvem
Ansatte med interesse for avspenning!  Medisinsk personell og alle som er engasjerte i forebyggende HMS-arbeid og IA-tiltak som ledere, mellomledere, saksbehandlere, tillitsvalgte  eller verneombud.  For alle som arbeider innen helse, omsorg og undervisning.

Les fortellingen som to tidligere deltakere lagde om kurset.

Godkjent
Den norske lægeforening har godkjent 10 timer som valgfritt kurs for spesialiteten i Arbeidsmedisin, og 20 timer som valgfritt kurs til videre- og etterutdanningen for spesialiteten i Allmennmedisin.

Norsk Sykepleierforbund har godkjent kurset som meritterende for godkjenning til klinisk spesialist i sykepleie/spesialsykepleie med totalt 15 timer.

Norges Fysioterapiforbund har godkjent kurset med 16,5 timer innen deler av etter- og videre-utdanning.

Tid og sted
Mandag 8 kl 10.00 til onsdag 10 november 2010 kl 14.00 på Halvorsbøle, Jevnaker. 

Kursledelse
Kvalifserte fagpersoner innen medisin, psykologi og avspenningsmetoder. Se full liste over kursledelsen.

Program
Varieret og sammensatt program som gir kunnskap, egenerfaring og rekreasjon. Se fullstendig kursprogram.

Halvorsbøle – Acems kurssted med detox
Halvorsbøle ligger vakkert til ved Randsfjorden, en drøy times kjøring fra Oslo, en snau time fra Gardermoen. Stedet er kjent bl.a. ved at regjeringen i 14 år holdt budsjettkonferanser der.

Detox er forkortelse for detoxication – å bli kvitt ’giftstoffer’. På Halvorsbøle slipper du stress fra TV på rommet, fra alkohol, røyk og tung mat som belaster kroppen. Du får variert og velsmakende laktovegetabilsk mat. Denne rammen egner seg godt når rekreasjon, helse, velvære og avspenning står på programmet. Mer om Halvorsbøle.

Pris
Kr 3.950 – dekker kursavgift, enkeltrom og helpensjon. Rabatt kr 150 pr deltaker som deler rom. Kr 490 for ekstra overnatting (fra onsdag) inkl. enkel aftens og frokost.

Påmelding og nærmere opplysninger
Senest 14 dager før kursstart til Acem hovedkontor
Telefon: (+47) 23 11 87 00
E-post: acem@acem.no
Fax: (+47) 23 11 87 09
Postadresse: Postboks 2550 Solli, 0202 Oslo
Besøksadresse: Huitfeldtsgt 49, Oslo

Påmelding og betaling på web: www.acem.no
Gjelder kun hvis enkeltrom og ikke ekstra overnatting (fra onsdag).

Tilbake til Halvorsbøle åpningsside.


HalvorsbøleAcems hovedside Acem-meditasjon YogakursLundsholm
This site is monitored by mon.itor.us